Wywiad z jedną z modelek sesji dla 4mom Karoliną

zdj. wykonane dla 4mom przez Agnieszka Potocka Lekkie Sesje Wizerunkowe

„Ciąża i ja Mama ”

  • Czy w jakiś szczególny sposób dbałaś/dbasz o swoją skórę? Co stosujesz? Może coś polecasz?

Od pierwszego dnia, w którym dowiedziałam się, że zostanę mamą zaczęłam stosować balsamy do ciała na bazie masła shea i naturalne olejki zapobiegające powstaniu rozstępów. Szczególną uwagę poświęcam brzuchowi, piersiom, udom i pośladkom. Zawsze wmasowuję produkty po prysznicu, raz w tygodniu wykonuję peeling całego ciała, aby złuszczyć zrogowaciały naskórek i ułatwić składnikom aktywnym wnikanie w głąb skóry, stosuję również gąbkę, którą wykonuję masaż pobudzający krążenie i ujędrniający skórę. Jeżeli natomiast chodzi o pielęgnację skóry twarzy to również zauważyłam potrzebę większego nawilżenia, dlatego stosuję peeling enzymatyczny raz w tygodniu, codziennie rano mleczko, tonik, krem nawilżający na okolicę oczu oraz twarz a wieczorem bardziej bogaty i odżywczy. Staram się także na co dzień nie malować.

  • Korzystałaś/korzystasz z zabiegów kosmetycznych? Polecasz innym przyszłym Mamom taką formę dbania o siebie, o swoje samopoczucie? Czy jakiś zabieg kosmetyczny szczególnie byś poleciła jako przyjemny i przyjazny Mamom?

Zabiegi, jakim się poddawałam a które są bezpieczne, skuteczne i bardzo przyjemne to przede wszystkim masaż relaksacyjny całego ciała oraz infuzja tlenowa. Masaż oczywiście powinien być wykonywany przez odpowiednio przeszkolonego terapeutę. Bardzo pomaga rozluźnić zmęczone dodatkowym ciężarem ciało, nawilża, pobudza krążenie, likwiduje obrzęki i przede wszystkim poprawia samopoczucie. Świetnym sposobem na poprawę kondycji twarzy będzie infuzja tlenowa. To zabieg, który polega na wtłoczeniu pod ciśnieniem w głąb skóry hiperbarycznego tlenu oraz odpowiednio dobranych do potrzeb skóry składników odżywczych. Efekt jest natychmiastowy, poprawia się koloryt skóry, jej nawilżenie i odżywienie, zabieg jest bardzo przyjemny i daje uczucie przyjemnego odświeżenia.

  • Aktywność fizyczna – czy towarzyszy Twojej ciąży? Ruch w jakiej formie preferujesz? Czy byłaś wcześniej również aktywna sportowo?

Aktywność fizyczna towarzyszy mi praktycznie od zawsze. Przed ciążą bardzo dużo biegałam, jeździłam na rowerze i chodziłam na siłownię, zumbę czy jogę. Obecnie głównie chodzę na basen i bardzo dużo spaceruję. Staram się również ćwiczyć w domu stosując się do zaleceń fizjoterapeuty, pod którego jestem opieką, tak aby ćwiczenia były bezpieczne i odpowiednie na każdym etapie ciąży. Oczywiście nie zapominam też o ćwiczeniach oddechowych – dzięki nim staram się jak najlepiej przygotować do porodu.

  • Jak przygotowania na przyjęcie maleństwa? Jaką wyprawkę przygotowujesz?

Powoli zaczęłam przygotowywanie wyprawki. Z niecierpliwością oczekuję przeprowadzki do większego mieszkania, gdzie będę mogła urządzić pokoik dla córeczki. Ze względu na obecnie ograniczone miejsce staram się na razie kupować jedynie najpotrzebniejsze rzeczy. Resztę kupię w przyszłym miesiącu, tak aby najpóźniej na miesiąc przed planowanym rozwiązaniem być ze wszystkim gotowa. Obecnie robię listy potrzebnych rzeczy, szukam inspiracji, czytam rekomendacje, pytam znajomych co się u nich sprawdziło oraz porównuję dostępne produkty. Planuję zakupy w odcieniach błękitu, szarości i bieli.

  • Co powinna spakować przyszła Mama do torby rodzącej? Czy Twoja jest już gotowa mimo czasu jaki pozostał do porodu?:)

Mimo, że jeszcze nie mam przygotowanej ani spakowanej torby, stworzyłam już całą listę produktów, których będę potrzebowała zarówno ja, jak i moja córka. Mój najważniejszy podział obejmuje dokumenty, produkty do porodu oraz po porodzie a także preparaty pielęgnacyjne. Jestem w 7 miesiącu, mam zatem jeszcze miesiąc na szczegółowe zakupy, tak by w ostatnim miesiącu być już całkowicie spokojną i skupić się jedynie na oczekiwaniu na maleństwo.

  • Zwykle kobiety w ciąży wybierają szpital w jakim chciałyby rodzić. Czy Ty również dokonałaś wyboru i czym się sugerowałaś/sugerujesz?

Oczywiście wybór szpitala, w którym będę rodziła jest dla mnie jedną z kluczowych decyzji. Zastanawiałam się nad dwoma szpitalami, w których rodziły kobiety z mojej rodziny i kręgu przyjaciół. Brałam pod uwagę przede wszystkim stopień referencyjności, odległość od domu, możliwości różnych sposobów znieczuleń oraz rodzenia w pozycjach wertykalnych a także dla własnego spokoju wzięłam pod uwagę również bliskość specjalistycznego oddziału neonatologicznego.

  • Czy jest coś, co chciałabyś przekazać innym kobietom oczekującym potomstwa?

Każda z nas jest inna, ale wszystkie jesteśmy wspaniałe, silne i wyjątkowe dzięki temu, że możemy dać nowe życie. Kochajmy siebie i bądźmy dla siebie dobre, doceniajmy się i nie bądźmy dla siebie zbyt wymagające, bo każda z nas robi co może by stać się jak najlepszą mamą. Starajmy się patrzeć na siebie z dumą i lubić swoje ciało, nie wstydzić się rozstępów czy dodatkowych kilogramów, bo to dowody ogromnego poświęcenia, dzięki którym stajemy się wyjątkowe. Jestem dumna, że jestem kobietą i mogę zostać mamą, uważam to za najpiękniejszy dar, jaki można dostać od życia. Życzę każdej z Was abyście jak najpełniej przeżywały i cieszyły się z okresu ciąży. Skupiały się tylko na pozytywnych jej aspektach, dbały o siebie, swoje zdrowie oraz pielęgnowały swoją kobiecość, miały szybki poród i same dobre wspomnienia!

Metryczka:

Szczęśliwe rozwiązanie przewidziane na …. – 7.05.2020

Przyszła Mama córki? syna? – córeczki

Plany na imię… – Nela

W imieniu wszystkich przyszłych Mam oraz tych, które już cieszą się macierzyństwem życzę Karolinie samych cudownych chwil, wiele radości z bycia Mamą. Oczywiście czekamy na wspaniałe wieści o pojawieniu się maleństwa na świecie.

Zostaw komentarz