Wywiad z jedną z modelek sesji dla 4mom Anitą

zdj. wykonane dla 4mom przez Agnieszka Potocka – Lekkie Sesje Wizerunkowe

„Ciąża po raz pierwszy”

  • Jaki był ten moment, kiedy dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży? Co jemu towarzyszyło?

Moment, w którym dowiedziałam się, że jestem w ciąży był zaskakujący. Mimo, że próbę starania się o dziecko podjęliśmy z mężem świadomie zaskoczyło nas to, jak szybko to nastało. Uczucia, które towarzyszyły tej chwili to z pewnością euforia i przeogromna radość oraz niedowierzanie.

  • Czy razem z mężem ogłosiliście radosną nowinę rodzinie i przyjaciołom zaraz kiedy ją potwierdziliście?

Mimo, że każdego z nas rozpierała radość i chęć poinformowania wszystkich o tak wspaniałej nowinie postanowiliśmy, że z tym poczekamy. Po skończonym 8 tygodniu ciąży, gdy usłyszeliśmy podczas badania USG bicie serduszka naszego dzieciątka postanowiliśmy już dłużej nie czekać i podzielić się z rodziną tą cudowną nowiną.

  • Co byś poleciła/sugerowała innym przyszłym Mamom? – zdecydowanie być aktywną czy raczej odpoczywać? Jak to wygląda z Twojej perspektywy?

Zdecydowanie bycie aktywną. Tak planowałam przeżyć moją ciążę, chodzić do pracy a w dni wolne spacerować. Do końca 4 miesiąca byłam aktywna zawodowo i fizycznie, lecz niestety w moim przypadku od 5 miesiąca lekarz zalecił oszczędny tryb życia i przeszłam na zwolnienie lekarskie. Z czasem nawet spacery stały się zbyt wyczerpujące dla organizmu i teraz będąc w 8 miesiącu ciąży moja aktywność fizyczna jest na poziomie minimum, czego bardzo żałuję.

  • Czy dotychczas pojawiały się u Ciebie momenty niepokoju/obaw? Z czym one były związane? Jak sobie z nimi radzić?

Kiedy zobaczyłam na teście ciążowym dwie kreski czułam euforię, lecz też pojawiło się uczucie obawy czy aby wszystko jest w porządku, więc póki lekarz nie potwierdził, że ciąża rozwija się prawidłowo towarzyszyło mi uczucie niepokoju. Również podczas pierwszych badań prenatalnych czułam strach, czy maluszek rozwija się prawidłowo. Jednak zaufanie do lekarza prowadzącego ciążę daje duże wsparcie.

  • Czy da się wyspać na zapas? – zwykle takie porady słyszymy od bliskich.

Zdecydowanie nie 😉. Podczas pierwszego trymestru ciąży czułam dużą potrzebę snu i faktycznie kładłam się częściej i prędzej spać. Natomiast początek trzeciego trymestru uważam wręcz za bezsenny. Mój organizm w ogóle nie czuł potrzeby snu, kładłam się spać o późnych godzinach, a i tak miałam problem z zaśnięciem. Do tego nocne pobudki oraz szybkie ranne wstawanie. Teraz będąc w 8 miesiącu ciąży chętnie bym sobie w nocy pospała ale już wielkość brzuszka mi to znacznie utrudnia. Ciężko jest mi znaleźć odpowiednią pozycję a i częste pobudki na korzystanie z toalety nie dają się wyspać. Także uważam, że wyspanie się na zapas w ciąży jest mało możliwe i realne do spełnienia 😉

  • Czym sugerowałaś się wybierając lekarza prowadzącego Twoją ciążę?

Kierowałam się głownie opiniami koleżanek i innych mam, które już korzystały z takiej opieki lekarskiej. Dało mi to dużo cennych wskazówek, którego lekarza wybrać do prowadzenia mojej ciąży. Musiała być to osoba, która wzbudziła moje zaufanie.

  • Czy korzystałaś/korzystasz z zajęć prowadzonych przez szkołę rodzenia? Polecasz to rozwiązanie innym przyszłym Mamom?

Bardzo chciałam korzystać z zajęć szkoły rodzenia lecz u mnie w mieście nikt nie prowadzi takich zajęć. Najbliższe odbywały się 40km ode mnie ale nie zdecydowałam się na dojazdy. Zapisałam się do internetowej szkoły rodzenia. Uważam, że każde miasto czy szpital powinien prowadzić takie zajęcia dla przyszłych mam, gdyż są bardzo przydatne i pomocne, szczególnie podczas pierwszej ciąży, kiedy wszystko co związane z ciążą, połogiem czy noworodkiem jest dla mamy nowe i lista pytań zdaje się nie mieć końca 😉.

  • Co chciałabyś inspirującego przekazać innym Mamom oczekującym potomstwa?

Przyszłym mamom życzę przede wszystkim przyjemności z tego pięknego czasu jakim jest ciąża😉, by mimo pojawiających się trudności pamiętały, że to co najpiękniejsze i najcenniejsze, co mogą w życiu przeżyć, jest właśnie przed nimi.

Metryczka:

Szczęśliwe rozwiązanie przewidziane na …. – KWIECIEŃ

Przyszła Mama córki? syna? –  SYNA

Plany na imię… –  MIKOŁAJ

Anicie życzymy szczęśliwego, szybkiego /ale o czasie;)/ rozwiązania:) Czekamy na wspaniałe wieści:)

Zostaw komentarz