Sukienka, ważna część garderoby

sukienka z oferty 4mom.pl

Czy znacie kobiety, które nie lubią sukienek? Być może tak. Jeśli same nikogo takiego nie znacie to i tak prawdopodobnie istnieją kobiety, które sukienek się wystrzegają. Ciężko stwierdzić co może być przyczyną takiego stanu. Może po prostu poczucie większego komfortu i luzu w spodniach? A może w spódnicach? Może być też tak, że kobiety te nie trafiły na sukienki, które sprostały ich oczekiwaniom. Być może sukienki kojarzą się im jedynie z wielkimi wyjściami, zbytnią strojnością?

Aktualnie różnorodność sukienek ma sprawić aby kobiety coraz chętniej je zakładały. Nie tylko od święta ale również na co dzień. Dostępność materiałów, duży wybór form dają możliwość wyboru czegoś w sam raz dla siebie. 

Jak właściwie dobrać sukienkę?

Wszystko zależy od figury, od naszych oczekiwań i przeznaczenia.

Załóżmy, że poszukujemy sukienki prostej, na co dzień.

Jakimi zasadami się kierować?
Zasady są właściwie proste. Nadrzędną jest równoważenie sylwetki. Czyli jeśli mamy rozbudowaną górę, np. szerokie ramiona a wąskie biodra, to powinnyśmy unikać bufek, dekoltów opadających z obu stron, które dodatkową poziomą linią podkreślą ich szerokość. Wtedy raczej skupmy się na dole i w ramach równowagi np. załóżmy rozkloszowaną na dole sukienkę. Jeśli to biodra są szersze, to świadczy to o typowo kobiecej figurze ale nie oznacza, że w tym właśnie miejscu mamy coś sobie dodać. Wtedy możemy postawić na prostą w formie sukienkę, na opadające ramiona, na lekkie bufki, wszystko co delikatnie zrównoważy sylwetkę na górze. Ważny jest tu również umiar, aby nie spowodować ogólnego nienaturalnego powiększenia sylwetki.

Tak więc poza zasadą równoważenia mamy przy okazji zasadę delikatnego niekarykaturalnego tuszowania.

Jak jest z kobietami w ciąży?

Wiadomo, że wtedy liczy się wygoda, że ciało ulega różnym przemianom, zmieniają się proporcje ale nie są to zmiany na stałe. To jest bardzo wyjątkowy czas, w którym na wiele można sobie pozwolić.

Na aktualny jesienno-zimowy sezon przygotowaliśmy prostą formę sukienki o nieco luźniejszej górze i prostym dole, która w okresie ciąży fajnie otula brzuszek przyszłej Mamy, a z kolei dla Mam może być lekko zbluzowana, luźna dzięki np. wszytej gumce.

Mama Asia z 4mom – wielka fanka sukienek 😊

Zostaw komentarz