Książka Bożeny Społowicz Skin Coach

Ostatnio wśród naprawdę fajnych książek, które przeczytałam znalazła się taka, która dotyczy skóry, jej pielęgnacji itd. W związku z tym, uznałam, że muszę się koniecznie podzielić z Wami tym, co można w niej interesującego znaleźć.

okładka książki Bożeny Społowicz Skin Coach

Książka ta pomoże zrozumieć wszystkie czynniki, mające wpływ na stan naszej skóry. Zdecydowanie powinna się ona pojawić na damskiej półce z książkami.

Jakże często w naszej pielęgnacji ulegamy trendom, nowinkom, tym co piszą, co reklamują, co inni używają. Pytanie tylko, czy to wszystko jest nam potrzebne, czy jest faktycznie dostosowane do potrzeb naszej skóry? Porad na temat samej pielęgnacji, tej najwłaściwszej jest ogrom. Co wybrać? Komu zaufać? Czyją wersję wybrać? Czy to co mamy na naszej łazienkowej półce używamy? Czy aby wszystko używamy na raz? Pytań nasuwa się wiele.

fragment książki Bożeny Społowicz Skin Coach

Zachęcam do poznania stanowiska Bożeny Społowicz na temat tego jaka powinna być ta właściwa pielęgnacja. Ja powiem tylko, że prosta i nieprzekarmiająca skóry chemią.

Jakie ciekawe obszary /m.in/ poruszane są w książce?

– Najlepsze kosmetyki dla skóry tłustej i suchej

– Kiedy aplikować witaminy C, A, E

– Jakie powinny być poranne i wieczorne rytuały pielęgnacyjne

– SLSY w kosmetykach /SLS,SLES/

– O szczotkowaniu ciała

I wiele, wiele innych łącznie z podaniem konkretnych kosmetyków polecanych dla różnym rodzajów skóry.

Jeśli szukasz przepisów na zrobienie np.: musującej kuli do kąpieli, ziołowej soli morskiej do kąpieli, balsamu w kostce, kremowego pillingu do ciała, płynu do demakijażu, maski odżywczej do włosów czy nawet szminki, koniecznie przeczytaj tę książkę.

Czy wiesz, że „krem pod oczy jest niezbędny jako profilaktyka przeciwstarzeniowa już od 25 roku życia”?

Czy na pewno wiesz co zrobić dla swojej skóry w słoneczny dzień?

„W słoneczny dzień przed wyjściem z domu zawsze zażyj witaminę C oraz posmaruj twarz wybranym antyoksydantem, na przykład kapsułką z witaminą E (może być taka z apteki!) lub serum z witaminą C – w ten sposób dodatkowo uchronisz skórę przed wolnymi rodnikami i spowolnisz proces melanogenezy (powstawania przebarwień).

Jeżeli masz dzieci, chroń je szczególnie przed poparzeniem słonecznym! One nigdy nie powinny się opalać. Skóra dziecka nigdy nieS powinna być zmuszona do ochrony przed promieniowaniem UV przez wytwarzanie melaniny. To zbyt duże ryzyko. Czterokrotne poparzenie delikatnej skóry dziecka dwukrotnie zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry w późniejszym wieku. Zadbany, zdrowy maluch spokojnie może wrócić znad morza biały jak śnieg. To żaden wstyd!” /fragment książki ze str.122/

Czas pielęgnacji skóry może też być świetnym momentem dla siebie, dla nas Mamy😊. Doskonale wiemy, że tylko systematyczność może przynieść najlepsze rezultaty, dlatego poza diagnozą i wizytami w gabinetach kosmetycznych/kosmetologicznych w celu wykonania specjalistycznych zabiegów powinnyśmy dbać o nią również na co dzień.

fragment książki Bożeny Społowicz Skin Coach

Z weekendowym pozdrowieniem Asia 4mom.pl

Zostaw komentarz