Kilka słów o analizie kolorystycznej…

Małgosia Dunder

Analiza kolorystyczna, może jeszcze nie tak bardzo popularna to jednak załatwiająca wiele bolączek kobiet. Najważniejszą z nich jest odwieczny dylemat – w co mam się ubrać lub raczej nie mam się w co ubrać stojąc przed pełną szafą. Skąd w ogóle taki problem skoro szafa pełna? A to często stąd, że kupujemy pod wpływem chwili, kupujemy na wyprzedażach bo taniej a nie dlatego, że tego potrzebujemy. Zakupy przypadkowe, przypadkowe formy, kolory potem niekoniecznie współgrają ze sobą. Kiedy próbujemy coś ze sobą zestawić to nie jesteśmy przekonane, wiemy że coś nie gra i tak powstają nietrafione zestawienia…

Poniżej odpowiedzi na Wasze pytania odnośnie analizy kolorystycznej. Może warto pomyśleć o analizie? Może warto świadomiej robić zakupy? Może warto wyglądać spójnie ze swoją urodą?

Czy analizę kolorystyczną wykonuje się raz w życiu?

Tak, analiza kolorystyczna jest analizą na całe życie. Warto zatem obracać się w obrębie kolorystyki przewidzianej dla naszego typu urody.

Czy należy się jakoś specjalnie przygotować do analizy kolorystycznej?

Odpowiednie przygotowanie pozwoli nam postawić trafną diagnozę. Są to  proste zalecenia: nie farbujemy włosów przed spotkaniem, unikamy świeżej opalenizny lub natryskowej, nie robimy henny. Tuż przed samym spotkaniem stylistka zmyje makijaż, zasłoni włosy czepkiem, a ubranie pelerynką. Jeśli ktoś nosi okulary to warto założyć soczewki.

Co daje analiza kolorystyczna?

W analizie kolorystycznej chodzi o to by podkreślić naturalną urodę, jej   blask, piękno a przede wszystkim jej atuty. Właściwe kolory sprawią, że twarz będzie wyglądała na wypoczętą, kolor tęczówek będzie podkreślony, a odpowiednio kolorystycznie dobrane ubrania sprawią, że będziemy pięknie wyglądać.

Czy czarny i biały pasuje każdemu?

Wg mnie i systemu Analizy  Kolorystycznej czarny pasuje tylko paniom o typie urody Zima, ale pamiętajmy, że każdy typ urody dzielimy na 3 podtypy i w tym wypadku czarny blisko twarzy korzystny jest najbardziej dla mocnej Zimy w typie południowym.

Co do bieli to tak, ale należy jej odcień wybierać zgodnie z typem urody: WIOSNA  – biel waniliowa, LATO – złamana biel czyli tzw. skorupka jajka, JESIEŃ  – każdy odcień pożółkłej bieli np. écru, ZIMA – czysta, krystaliczna, niebieskawa biel.

Co jeśli zmienię kolor włosów? – Czy muszę też zmieniać garderobę?

Jeżeli jest to skala odcieni zimnych /LATO, ZIMA/ lub ciepłych /WIOSNA, JESIEŃ/ to nie jest to konieczne. Ewentualnie wzmacniamy w przypadku ZIMY, JESIENI lub osłabiamy w przypadku LATA, WIOSNY dany kolor dodatkami:  apaszką, kolczykami, makijażem itd. Jeśli zmieniasz kolor włosów z zimnego na ciepły to raczej garderobę z dodatkami i makijażem też, ale takich zmian nie polecam.

Jakie czynniki brane są pod uwagę, przy ustalaniu typu kolorystycznego?

Wszystkie nasze naturalne cechy np. wyraz oczu – przymglony, kontrastowy itd. Naturalny kolor włosów, ich gęstość, strukturę i kolor w dzieciństwie.  Także jakość opalenizny.

Jak prawidłowo łączyć kolory?

Najlepiej trzymać się palety WIOSNY, LATA, JESIENI czy ZIMY, a przynajmniej kolorów ciepłych lub zimnych.

Jak odróżnić kolory chłodne od ciepłych?

Kolory zimne mają domieszkę niebieskiego, a ciepłe żółtego. Rozróżnić je najlepiej przez porównanie dwóch kolorów lub przy użyciu Karnetu Kolorów tzw. paszportu kolorystycznego.

Co myślisz o analizie kolorystycznej? Korzystałaś już kiedyś z takiej usługi? Myślisz, że warto? Jestem przekonana, że tak. Koniecznie poznaj swój doskonały zestaw kolorystyczny – wyglądaj i czuj się doskonale:)

Zostaw komentarz