Jaki dekolt wybrać?

4mom.pl

W 4mom dążymy do tego aby dekolty bluzek, sukienek były na tyle zróżnicowane, że każda kobieta, Mama znajdzie coś dla siebie.

Czy masz świadomość jaki dekolt jest odpowiedni dla Ciebie? Czym tak w ogóle się kierować w doborze odpowiedniego kształtu?

Kluczowy jest kształt twarzy, szyja, ramiona oraz biust. Przeanalizujemy każdy z tych elementów osobno.

Zasada, którą warto się zawsze kierować to niepowielanie, czyli jeśli mamy np. okrągłą twarz to nie zakładamy bluzki z dekoltem o tym samym kształcie. Dlaczego? Ponieważ zyskamy jeszcze bardziej okrągłą twarz. Analogicznie będzie z twarzą o kwadratowej szczęce. Długa i szczupła twarz powinna unikać dekoltów V ponieważ będzie jeszcze dłuższa i szczuplejsza.

Przykład niekoniecznie najlepszego rozwiązania. Pociągła twarz, głęboki dekolt i do tego powielający jego kształt naszyjnik.

Długa szyja również wymaga unikania dekoltów V. Za to zdecydowanie można sobie wtedy pozwolić np. na apaszki, krótkie naszyjniki. Krótka szyja odwrotnie – uwielbia dekolty V lub w formie łezki. Zdecydowanie niewskazane są golfy okalające szyję czy postawione do góry kołnierzyki. A co z tęgą szyją? Wycięcie powinno przylegać do nasady szyi, w przeciwnym wypadku optycznie zwiększymy jej szerokość.

Jak jest z ramionami? Co będzie dobre dla wąskich a co dla szerokich? Pamiętając o zasadzie niepowielania zapominamy o szerokich dekoltach dla szerokich ramion. Najlepsze będą dla nich głębokie i wąskie. Dla wąskich ramion najodpowiedniejsze będą małe dekolty. Każdy inny w tym wypadku się nie sprawdzi.

Pozostaje jeszcze kwestia biustu… Tu zasada jest prosta. Im większy biust tym mniej zabudowany powinien być dekolt. Inaczej optycznie zyskamy efekt powiększenia /do zastanowienia czy na tym na zależy ;)/.

Powyżej przedstawiłam kilka zasad dla każdego z elementów osobno. Należy też jednak pamiętać, że mamy mnóstwo ciekawych rozwiązań i nie musimy wszystkich powyższych zasad zastosować dosłownie. Czyli np. mając szczupłą i pociągłą twarz również można skorzystać z dekoltu V ale.. jednocześnie pamiętając o czymś co przywróci równowagę. Co to może być? Apaszka lub np. kilka długości naszyjników/łańcuszków, które wypełnią nam wolną przestrzeń:).

Jeśli jeszcze nie wiesz jaki będzie najlepszy dekolt dla Ciebie, koniecznie stań przed lustrem i przeanalizuj wszystkie powyższe zasady. Znajdź najwłaściwsze dla siebie.

W razie pytań, wątpliwości zapraszam do kontaktu. Postaram się pomóc. Pisz na: asia@4mom.pl

Wspaniałego weekendu:)

Zostaw komentarz