Bielizna w okresie ciąży i karmienia

biustonoszka
źródło zdj. Biustonoszka

Dzisiejszy wpis powstał dzięki biustonoszka.pl

Bardzo dziękuję za dawkę tak ważnych informacji dla przyszłych mam oraz mam karmiących.

baner biustonoszka
źródło zdj. Biustonoszka

Ciąża i czas karmienia to okres, kiedy mama skupiona jest przede wszystkim na swoim dziecku, czy słusznie ?

  • Jest to bardzo zrozumiałe, gdyż macierzyństwo wyzwala w kobietach uczucia i emocje, których nie sposób porównać do niczego innego. Ale… stoimy na straży powiedzenia: Najlepsza mama, to szczęśliwa mama. I dlatego codziennie przypominamy mamom, by nie zapominały o sobie. Ważny jest zarówno relaks, jak i codzienna pielęgnacja oraz odpowiednie reagowanie na zmiany w organizmie. My zajmujemy się biustem, ale to działa znacznie głębiej.

Co to oznacza?

  • Kobieta, której ciało drastycznie się zmienia potrzebuje wsparcia duchowego, ale i fizycznego. Warto jej przypominać, że wciąż jest piękna, ze wciąż jest atrakcyjną kobietą i zasługuje na chwilę dla siebie. Doskonale wiemy, że trudniej jest zaakceptować dodatkowe kilogramy związane z naturalnym stanem ciąży, gdy coś nas cały dzień uwiera. Dlatego zachęcamy – odwiedź brafitterkę za KAŻDYM RAZEM, gdy masz wątpliwość, czy Twój biustonosz nadal jest dobry. Nie zawsze to musi oznaczać kupowanie nowego biustonosza, czasem wystarczy go wyregulować lub dodać przedłużkę. Ale lepiej mieć jeden czy dwa dobrze dopasowane biustonosze niż 10 ciasnych.

Kiedy jest najlepszy czas na weryfikację rozmiaru bielizny?

  • Zawsze 🙂 Ale za każdym razem wtedy, gdy robi się ciasno, niewygodnie, fiszbiny gniotą w pierś, pod pachą lub na mostku. Dla wielu kobiet może być to nawet już w drugim miesiącu ciąży. Biust może już wtedy mieć o rozmiar lub dwa więcej niż wcześniej. Nie ma sensu myśleć, że jakoś to przetrwamy, bo kolejne dni i tygodnie w niedopasowanym biustonoszu zwiększają ryzyko powikłań, deformują piersi i męczą przyszłą mamę.

Czy już wtedy kupujemy biustonosz do karmienia?

  • To chyba najtrudniejszy do obalenia mit, a przecież sama nazwa: Biustonosz do karmienia – mówi nam, do czego on służy. Biust karmiącej zmienia się, czasem skokowo, czasem nieustannie aż do dnia porodu, a nawet kilka dni później… Więc biustonosz do karmienia kupujemy jak najpóźniej – najlepiej wtedy, gdy pojawia się już w piersiach mleko a brzuszek nieco opada – wtedy łatwiej jest znaleźć odpowiedni „poporodowy” rozmiar. W ciąży natomiast nadal możemy cieszyć się bogatym wyborem pięknych biustonoszy klasycznych. Nie ma żadnych wskazań do kupowania biustonosza do karmienia na zapas. Przez wiele miesięcy karmienia jeszcze zdąży nam się znudzić 🙂

Nie ma możliwości, by zminimalizować częste zakupy?

  • Są na rynku biustonosze, tzw. trójrozmiarowe. W naszym salonie je uwielbiamy. Są w stanie znacząco poszerzyć swoją objętość wraz z rosnącym biustem, mają też szeroką regulację na plecach pozwalającą na zmienianie się pasa obwodu. To modele o najwyższym stopniu komfortu, pozbawione fiszbin. Niezastąpione, gdy przyszła mama musi sporo odpoczywać. Idealnie sprawdzają się do spania na cały czas karmienia. Ale nigdy nie dadzą nam takie modelowania, jakie da biustowi model na fiszbinach. Warto je nosić, ale tylko w dopasowanym rozmiarze…

A jakaś pielęgnacja biustu w trakcie ciąży i karmienia?

  • Tu zdania są podzielone. Niektóre panie boją się chemii w ciąży, a wydaje się, że skuteczne środki muszą wniknąć w głębsze warstwy, by naprawić to, co poprawy wymaga. Uważam jednak, że o biust warto dbać i odżywiać go, bo skóra wymaga wzmocnienia. Warto czytać etykiety i wybierać kosmetyki odpowiednie dla kobiet w ciąży i karmiących. Do tego mile widziane są naprzemienne zimne i gorące prysznice, oczywiście, jeśli zdrowie na to pozwala. Warto obserwować się i słuchać wewnętrznego głosu. O masaże biustu – warto podpytać położną, będą pewne wskazania i przeciwwskazania w zależności od stanu zaawansowania ciąży i indywidualnych zmiennych.

A czy po porodzie można używać biustonosze na fiszbinach? Podobno położne ich nie lubią…

  • Współpracujemy z wieloma położnymi, z różnych szpitali, z różnym doświadczeniem. Upraszczając – położne nie lubią biustonoszy za małych. Za mały bezfiszbinowy zrobi karmiącej mamie mniej krzywdy niż fiszbinowy, stąd przekonanie, że fiszbina to zło. Ale dobrze dopasowana jest dla biustu doskonałym wsparciem. Na czas nawału pokarmowego – unikajmy ich, ale potem śmiało, ale zawsze używamy tylko dopasowanych.

Czy zawsze jeden rozmiar biustonosza do karmienia wystarcza do końca laktacji ?

  • To zawsze jest uwarunkowane od predyspozycji genetycznych mamy, od tego, jak często dziecko jada, jak długo karmimy, etc. Przyjmuje się, że pierwsza zmiana rozmiaru biustu może nastąpić, gdy dziecko sięga po inne posiłki, a przerwy między karmieniami wydłużają się. Kolejna – na zakończenie karmienia, czasem tuż po, a czasem nawet do 6 miesięcy pod odstawieniu dziecka od piersi. To jest moment kolejnej metamorfozy- szukamy młodej mamie jej nowego rozmiaru i fasonu, może ich być kilka, ale czasem mogą one się różnić od tych „sprzed ciąży”.
źródło zdj. Biustonoszka

Jeśli poszukujesz profesjonalnego doradztwa w sprawie doboru odpowiedniej bielizny koniecznie skontaktuj się z biustonoszka.pl

Zerknij na przygotowaną ofertę: https://biustonoszka.pl/168-do-karmienia lub http://bitly.pl/8csZc

Jeśli jesteś z Gdańska odwiedź salon:
Gdańsk Oliwa, ul. Grunwaldzka 488

Dbajmy o siebie drogie mamy:) Dobrego dnia:)

Zostaw komentarz